Last Airbender
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avatar - Az új történet
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Ba Sing Se

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 98
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 24.

Ba Sing Se Empty
TémanyitásTárgy: Ba Sing Se   Ba Sing Se I_icon_minitimeVas. Dec. 25, 2011 12:20 pm

A Föld Királyságának fővárosa. Itt él a Föld Királya is. A várost két városfal védi, egy külső és egy belső. A város maga a Felső gyűrűből és az Alsó gyűrűből áll. A felső gyűrűben laknak a fontosabb személyek és a Föld Királya is.

Ba Sing Se Ba_Sing_Se
Vissza az elejére Go down
https://last-airbender.hungarianforum.com
Wong
Avatar
Avatar
Wong


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 08.

Ba Sing Se Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ba Sing Se   Ba Sing Se I_icon_minitimeCsüt. Jan. 26, 2012 8:51 pm

Chiaki magánkalandja
Cím: Bűnös út a tanulás felé


Hosszú, fárasztó utazáson vagy túl, a hajó út nem volt valami kellemes, még talán akkor sem, ha most legalább nem kellett munkával eltöltened az időt. A jeggyel, amit elkoboztál, kellemes lakrészt és napi étkezést is nyertél, így azzal sem volt komolyabb problémád, de most először kell olyan területre lépned, ahol a víz kis mennyiségben fordul elő.
Ba Sing Se Falai akár a lerombolhatatlan bástyák, bár mióta az Avatár 100 évvel ezelőtt békét hozott a világra, talán ez a város sem zord védelméről, és seregéről ismerős, hanem inkább kellemes teaházaikról.
Hallhattál meséket a múltról, az itt történt ostromokról, de mára ezen szépségfoltok olyannyira eltűntek, hogy még csak nyomát sem látni háborúk nyomainak.

A hajó kikötött, és végre szárazföldet érezhetsz a lábaid alatt. Igaz, csupán a külső városban vagy, de a te utad nem is a belső falak mögé vezet, hanem az ingoványos mocsárba. A kis Koalavidra, ki hol megbújva utazott veled, hol a tengeren át követte hajótokat, most virgonc kedvében ugrál a vízben, és várja kalandotok folytatását, bár azért kissé ódzkodik a szárazföldtől.
Vissza az elejére Go down
Chiaki
Vízidomár
Vízidomár
Chiaki


Hozzászólások száma : 8
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 30.
Age : 27

Ba Sing Se Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ba Sing Se   Ba Sing Se I_icon_minitimeSzomb. Jan. 28, 2012 7:53 am

Az útnak végre vége szakadt, amit nem is bántam, még akkor sem, ha egy eléggé rendes szállást csentem magamnak. Gekko élvezte az utazást, ám legfőképpen azt a részét, amikor a hajó mellett hátast úszott. Néha-néha elszunyókált a hideg vízben, de így sem maradt le, hiszen az áramlatok tovább vitték könnyű testét. Már nagyon várom a föld királyságának mocsarait, hiszen minden álmom az, hogy indákat idomítsak. A legtöbb lány tartózkodna ettől, hiszen a mocsár büdös, és még talán veszélyes is, de engem éppen ezért vonzz ennyire magához. Miután leszálltam a hajóról, felébresztettem a hátizsákomban szunyókáló Gekko-t, aki nagyon felbőszült, hiszen éppen az északi sarkon volt, és a jégtábláktól hemzsegő óceánban játszadozott, de én mint főgonosz összetörtem az álmait, és mire kinyitotta a szemét, a cseppet sem "hideg" hőmérsékletű Ba Sing Se külvárosán találta magát. Én erre egy nagyot nevettem, hiszen nagyon mérgesen morgott rám, én pedig csak simogattam a buksiját, amitől egy kicsit elhallgatott, de közben szúrós pillantásokat vetett rám, ami szerintem csak annyit jelent: "ezt még folytatjuk". A város nagyon szép volt, és a jellege is a béke felé hajlott. A levegőben érezni lehetett a teafüvek édes, és egy kicsit kesernyés illatát. Már szinte éreztem a torkomon lecsúrduló forró tea ízét, amikor eszembe jutott, hogy hoppá nekem nincs is pénzem. Ez egy nagy koppanás volt a részemről, hiszen ismételten lopáshoz kell folyamodnom. Ahogyan visszaemlékezem anyám régi történeteire, úgy rémlik ,hogy Ba Sing Se régen a katonáitól, és a várfalairól volt híres. Ez egy kicsit megnehezíti a dolgomat, mivel nem akarok mégegyszer annyi időt eltölteni a börtönben mint akkor. Ideje volt tenni valamit, ami nem más, mint a préda kiszemelése. Gekko kicsit visszabújt a hátizsákomba, amikor meglátta lopásra éhes arcomat, és a fejére húzta a hátizsák tetejét, ami nála annyit jelenthet: ebből én inkább kimaradnék...
Vissza az elejére Go down
Wong
Avatar
Avatar
Wong


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 08.

Ba Sing Se Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ba Sing Se   Ba Sing Se I_icon_minitimeVas. Jan. 29, 2012 10:33 am

Kis állatod még egy ideig nyugtalanul fészkelődik táskádban, ezzel is ellenezve bekövetkező merényleted, vagy talán már előre is hiányozni fog neki a víz kellemes érintése. Végül aztán talán beletörődött a dologba, vagy csupán álomba szenderült, akárhogy is, te már eljövendő áldozatod után kutattál.
Mint te is tudod, a gazdagabb réteget a belső falakon belül találod, ezt a körletet a középrétegek, és a szegényebb rétegek lakják, így nem igen látsz nemesibb ruházatba öltözött alakot. Viszont az is igaz, hogy sokféle nemzet megfordul a kikötőben, vörös, zöld, és a tiédhez hasonlatos kék ruházat színeiben egyaránt. Mióta béke van, bárki bármely nemzetben megfordul ellenérzés nélkül.
A kérdés most viszont az, hogy milyen alakra szeretnél lecsapni. Biztosan nem szeretnél egy idomárra rárepülni, ha véletlen lebuknál, bizony a városőrség érkezése előtt egy idomárral is szembe kellene nézned.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ba Sing Se Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ba Sing Se   Ba Sing Se I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Ba Sing Se
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Last Airbender :: Játéktér :: A Föld Királysága-
Ugrás: