Last Airbender
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Avatar - Az új történet
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kyoshi szigete

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 98
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 24.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimeVas. Dec. 25, 2011 1:46 pm

Kyoshi szigete a Föld Királyáságnak egy területe. A harcosok kiképzése titok, senki nem tudja a módszerét, de a harcosaik messze az elit harcosok közé tartoznak, és messze földön híresek.

Kyoshi szigete Kyoshi_Island_overview
Vissza az elejére Go down
https://last-airbender.hungarianforum.com
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 98
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 24.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimeCsüt. Dec. 29, 2011 8:32 pm

A sziget békében élt mindeddig. Mostanában valami, vagy valaki rendszeresen lop a faluból és a falu beliek nem tudnak mit tenni. A tetthelyen mindig egy darab barna szőr marad, de ezen a területen rengeteg állatnak van ilyen szőrzete. A ráadás a dologra, hogy az utóbbi két napban nem csak takarmány és étel tartalék tűnt el, hanem megrongálták magát Kyoshi Avatar szobrát is, valamint két istállót és eltűnt az éjjeli őr is. Semmi nyom nem utalt arra, hogy az őr halott lenne, de a falu belieknek épp elég, hogy Kyoshi Avatar szobrának feje a talapzat mellett áll. Bonyolult ügynek tűnik, vajon mi történt itt?
Vissza az elejére Go down
https://last-airbender.hungarianforum.com
Yuu
Tűzidomár
Tűzidomár
Yuu


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 25.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimeCsüt. Dec. 29, 2011 8:42 pm

Hamarosan Gin hátán megérkeztünk Kyoshi Avatar szigetére. A biztonság kedvéért felküldtem az égbe kémkedni, hátha talál valamit. Eközben döbbenten pillantottam meg az Avatar szent szobrát, aminek a feje a földön hevert. Ráadásul máshonnan egy állat ellopta az eltárolt ételtakarmányokat. A helyszínen egy barna szőrcsomót hagyott. A kezembe vettem az egyik szőrt és eltettem. Miután végeztem, kirohantam az erdőbe és magamhoz hívtam Gin-t. Megszagoltattam vele a nyomokat, hátha megtudhat a szagáról valami érdekeset, ami segíthet a falubelieken.
~ Nem valószínű, hogy ottani állat tehette ezt, talán egy vadkansün volt, bár annak nincsen ilyen puha szőrzete ~ Gondoltam, miközben elmerültem gondolataimban. ~ Remélem Gin talál valamit... ~
- Nos? - kérdeztem és megsimogattam a sárkány oldalát.


A hozzászólást Yuu összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 30, 2011 7:52 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Kato
Földidomár
Földidomár
Kato


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 26.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimeCsüt. Dec. 29, 2011 9:29 pm

Egy hosszabb utazás során érkeztem meg Kyoshi szigetére. A híres Avatar, aki a Föld Királyságába született, több, mint hét-, de lehet, hogy nyolcszáz éve élt. Mint minden Avatar ő is nagy tiszteletnek örvend, de a nemzettségnek mindig egy kicsit nagyobb szó. Ahogy beértem a faluba szörnyű látvány fogadott. Megrongált épületek, szanaszét szórt maradékok és egy fej, ami egyáltalán nem volt oda illő. Kyoshi Avatar szobrának feje hevert a földön. Egy lány már vizsgálódott. Nemsokára egy hatalmas hófehér sárkány szállt le mellé. Már készültem, hogy védekezek, de aztán láttam, hogy valamit megszagoltat vele. Közelebb mentem hozzájuk, mert úgy nézett ki, hgy ők is meg akarják találni a rongálót. Mióta ötszáz éve véget ért a háború a Tűz Népével, mindenhol szívesen látták őket, így nem volt meglepő, hogy néhány falusi itt is hálálkodik neki, amiért segít.
- Szia. Te is ezen a szörnyűségen dolgozol? - kérdezem, majd elkérem tőle a szőrcsomót. Ahogy átveszem, érzem, hogy a tapintása érdes, és van benne valami kemény is.
- Tatu-medve. Azt hiszem. - amíg Ba Sing Se-ből keltem át Omashu-ba, találkoztam párral, de nem igen voltak jó kedvűek.


Mesélői post:

Amint Kato megérkezik a faluba egy-két falubeli odaszalad köszönni neki, majd elmondják, amit tudnak. Úgy néz ki, hogy a fiú ismerős ebben a faluban, bár ez nem meglepő. A falusiak elmondták, amit tudnak. Az állatok az erdő felől jönnek, és arra is mennek vissza. Ebből kiderült, hogy több állat is bemerészkedik. A falusiak nem tudták megmondani milyen állat, csak az ágak recsegéséből állapították meg, hogy merről jöhetnek. Elmondták azt is, hogy az őr, akit elvittek nem nagyon szerette az állatokat, de nem értik, hogy az élelmet miért vitték el, és mi több, miért rongálták meg Kyoshi Avatar szobrát. A falusiak nem hagytak sok választást, irány az erdő, hátha több mindenre bukkantok.
Vissza az elejére Go down
Yuu
Tűzidomár
Tűzidomár
Yuu


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 25.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 10:51 am

A falusiak elmesélték, hogy az állatok az erdő felől jönnek, illetve arra távoznak. Viszont azt nem tudták megmondani, mik lehettek a betolakodók, ám azt igen, hogy az őrt (aki mellesleg nem szívlelte az állatokat) a takarmányokkal együtt vitték el. Eközben egy nagyjából egykorú férfiú becsatlakozott hozzánk a nyomozásba. Gin természetesen bizalmatlanul szisszentett egyet és elsiklott a levegőben.
- Elnézést, nem kedveli az embereket, rajtam kívül - magyaráztam.
Az idegen fiú bizonytalanul megállapította, hogy egy Tatu-medvével van itt dolgunk. Bólintottam egyet és az erdő felé baktattam. A kezem közelébe készítettem a legfőbb fegyveremet, a szamuráj kardomat és határozottan mentem befelé a rengetegben.
- Te nem jössz? - kérdeztem hátrafelé pillantva a férfiúnak.
Vissza az elejére Go down
Kato
Földidomár
Földidomár
Kato


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 26.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 11:10 am

Amint odaléptem, a sárkány sziszegett és elrepült.
- Semmi gond, majd megszokik. Remélem, ugyanis nem akartam egy sárkány vacsorája lenni. - Meghallgattuk a falusiak beszámolóját, majd a lány elindult az erdő felé, de még visszakérdezett, hogy nem jövök-e.
- Már hogy ne mennék. - mondtam a lánynak, majd megnyugtattam pár falusit, hogy nem lesz semmi gond, és minden rendbe jön majd, aztán a lány után siettem. Ahogy mellé értem bemutatkoztam, mert az elmaradt.
- Kato vagyok, bocsánat, ez nemrég elmaradt. - a lány előhúzott egy kardot. Én már csak elvből sem használtam, na de ő a Tűz Népéhez tartozik, mások a szokások.



Ahogy haladtok befelé az erdőbe még több szőr csomót fedeztek fel, amik mind egy irányba mutatnak. Követitek őket egy darabig, majd elágazáshoz értek. Az egyik irányba elnézve nem találtok semmit csak egy sziklás vidéket és a talajban mintha lábnyomok lennének, de nem tatu-medve nyomok. Ember hagyta ott őket. A másik irányban pedig egyre kevesebb szőrcsomó halad. Eddig sűrűbben voltak a szokásosnál, de most ritkulnak. Ez mit jelenthet? Itt tanyáznának a közelben? És ki hagyta itt a lábnyomokat?
Vissza az elejére Go down
Yuu
Tűzidomár
Tűzidomár
Yuu


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 25.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 11:35 am

A fiú természetesen követett, s később be is mutatkozott: Kato-nak hívták.
- Örvendek - mondtam. - Yuu vagyok.
Amint mendegéltünk, két irány nyílt elénk. Az egyik egy sziklás vidék felé vitt, ahol rengeteg lábnyomot lehetett találni, míg a másik felé egyre kevesebb szőrcsomót lehet észlelni. Kigondoltam egy megoldást.
- Mi lenne, ha itt szétválnánk? - vetettem föl az ötletet Kato-nak. - Te a lábnyomokat követed, én meg a szőrcsomókat. Ha valami gond van én fel tudok küldeni egy tűzgolyót a magasba, te meg azt hiszem egy kicsit meg tudod rengetni a földet.
Eközben Ginryuu felettünk húzott el a szőrcsomós irányba, úgyhogy a földön haladva követtem és sok szerencsét kívántam a földidomár fiúnak.
Vissza az elejére Go down
Kato
Földidomár
Földidomár
Kato


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 26.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 11:54 am

A lányt Yuu-nak hívták. Nos, ami késik nem múlik. Egy elágazáshoz értünk és Yuu felajánlotta, hogy váljunk szét. Ő követi a szőr csomós csapást, én pedig a lábnyomok felé megyek tovább a sziklás területre. Bólintottam, majd láttam elhúzni a fejünk felett a sárkányt, és Yuu is bevette magát az erdőbe. Elindultam a sziklás terület felé. Mikor túl sűrű és zavaros lett az út, alig láttam valamit, úgy döntöttem kicsit át alakítom. Egy erős, biztos dobbantással kiemeltem egy sziklát a földből, majd a kezemmel elindítottam. A szikla darab megnyitotta előttem az utat és mintha a távolban fényt véltem volna felfedezni.


Ahogy Yuu halad befelé az erdőbe, Gin leszáll mellé és mellette halad tovább. Jelzi Yuu-nak, hogy látott valamit fentről és meg akarja mutatni a lánynak, így gyorsít, remélve, hogy a lány tudja tartani a sebességet. Amint odaértek Gin megáll és jelzi, hogy ez az amit látott. Mikor beéred épületeket látsz meg szabályos kör alakban kb. hét-nyolc ilyen építmény áll. Romosak, rogyottak, de mégis mintha élet lenne benne.
Vissza az elejére Go down
Yuu
Tűzidomár
Tűzidomár
Yuu


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 25.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 12:19 pm

Nem sokkal később Gin csatlakozott hozzám a földi terepen. Egy bólintással jelezte, hogy felfedezett valamit az égről és futni kezdett. Követtem a fehér sárkányt, míg egy kör alakban elhelyezkedő épületsor tövébe nem érkeztünk. Némán biccentettem egyet Gin-nek és a kör felé indultam, miközben a kard tegezét szorítottam.
~ Ki tudja, miféle vad rejtőzködhet itt... ~ gondoltam kissé izgatottan. ~ Nagyon lepukkadtnak, silánynak néz ki ez a hely, mégis, mintha itt lenne valaki... ~
Egy kavicsot a kezembe vettem és ugyanolyan lendülettel eldobtam. A koppanás remélhetőleg előcsalogatja a tettest és hamar meg lesz oldva eme ügy.
Vissza az elejére Go down
Kato
Földidomár
Földidomár
Kato


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 26.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 4:04 pm

Egy darabig tudtam követni a nyomokat, de azok nem sokkal később megszűntek. Leguggoltam, hogy megnézzem mitől tűnhettek el a nyomok, majd ahogy megérintettem, éreztem, hogy vizes. Itt valami nem stimmelt. Mit keresne erre egy víz idomár, vagy bárki más a Víz Törzséből? Visszanéztem és reméltem, hogy a lánynak nem esett baja, nem tudom, hogy hova vezetett az a nyom. Elmélkedésemet egy apró zaj csapja meg, és minden formaságot mellőzve rögtön egy mozdulatsorral nyitok, és egy oszlopot emelek a magasba a sziklából, aminek a tetején ott marad a zaj forrását okozó ember. Újabb mozdulat, majd villámgyorsan visszahúzódik az oszlop, és a nő a földön fekszik. A ruhájáról nem úgy néz ki, mint aki a Víz Törzsébe való.


Amint közelebb mész az épületekhez a látvány még szörnyűbbnek látszik, de ez csak illúzió, máshogy éri a nap fénye. Felszeded a követ és eldobod, ami koppan valamin és elő is csalogatja az ellenfeled. Egy hatalmas tatu-medvét, ami nagyobb a többinél, valószínűleg a falka vezére. Elég dühösen néz rád, majd elbőgi magát, amire a többi tatu-medve is megjelenik, valamint még egy pár tatu-oroszlán is. A hátukon a páncél fényes, mintha tisztogatnák őket, ezt észreveheted, ha meglátod megcsillanni rajta a napfényt. Hamarosan az egyik házból előlép egy alak, aki a fák takarásába húzódik, de fura mozdulatokat tesz, amiket te nem ismersz, de ki tudod következtetni. Az ember víz idomár, a mozdulat hatására pedig előkúszik egy víz-ostor, amit megragad és csattint vele egyet. Úgy néz ki, hogy ezzel idomítja az állatokat, de ha rád támad készen kell lenned, mert úgy néz ki képzett víz idomár.
Vissza az elejére Go down
Yuu
Tűzidomár
Tűzidomár
Yuu


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 25.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 6:36 pm

A koppanás hallatára tatu-medvék és tatu-oroszlánok csapatja bukkant fel a házak árnyékából. Elég dühödteknek néztek ki. A háttérben pedig egy vízidomár állt, aki egy általa kreált vízostorral tartotta az állatokat az irányítása alatt.
- Tehát a maga műve az a sok-sok kár... - mondtam.
Bizony, nem tudtam úgy megszólítani a nálamnál jóval idősebb embereket, mint a rokonokat vagy a barátokat. Ez az udvarias ösztön sosem múlt ki belőlem, bár ebben a helyzetben bántam is. Ginryuu acsargott és védekező pózt felvéve várt a rohamra. Én előrántottam a kardomat, majd ahogy korábban ígértem, fellőttem egy tűzgolyót, Kato-nak jelezvén.
- Remélem, meglátja - szóltam Gin-nek. - Te foglald le az állatokat, míg én szembeszállok kedves barátunkkal. - itt a vízidomárra néztem.
Gin komolyan bólintott és támadó pózt vett fel. Előrántottam a kardomat és védekezés közepette indultam meg ellenfelem felé.
Vissza az elejére Go down
Kato
Földidomár
Földidomár
Kato


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 26.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 6:53 pm

Amikor épp bele lendültem volna a csatába, és úgy nézett ki, hogy az ellenfelem is visszatámad megláttam egy tűzgolyót, ami magasan szállt fel a fák fölé.
~ Ez biztos Yuu lesz. - jobb lesz sietni, különben bajok lesznek. Tettem a kezemmel négy mozdulatot, amivel négy oszlop közé zártam az ellenfelem, ezzel biztosítva, hogyha visszajövünk még itt lesz. Mivel nem voltam még annyira képzett, így egy drasztikusabb módszert kellett alkalmaznom. Kiemeltem egy sziklát a földből, majd magam felé rántottam és felugrottam rá. Ezzel gyorsabban utazhattam, és nem kellett kiváló idomárnak sem lenni hozzá. Elhelyezkedtem és száguldottam.



Az alak előlép, ahogy az állatok is közelítenek feléd. Meglátod a vízidomárt. Egy fiatal fiú, de nem ma kezdte az idomítást. Csattint még egyet az ostorral, majd válaszol a kérdésedre.
- Az enyém és a mesteremé. Nem szerettük Kyoshi Avatar-t mert gonosz volt és álnok, de mindenki csak szépet és jót mond róla. Azt tettük vele, amit ő tett a törzsünk akkori vezetőjével. Az őr pedig a szobrot őrizte, és a tatu-medvék hozták el, mikor az egyiket a mélybe kényszerítette egy sziklával. - mondja neked az idomár, majd rád uszít három tatu-medvét és két tatu-oroszlánt. Gin csak erre várt és a farkával félre söpri az oroszlánokat. Jelzi, hogy ő majd foglalkozik az állatokkal, te állj ki az idomár ellen.
Vissza az elejére Go down
Yuu
Tűzidomár
Tűzidomár
Yuu


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 25.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 7:31 pm

Az idomár elmondása alapján a mesterével együtt sose szerették Kyoshi Avatar-t, illetve az őrt már a tatu-medvék már végeztek vele, legalábbis így fogtam fel. Ezek után három tatu-medve és két tatu-oroszlán támadt meg, ám Ginryuu a farkával elsöpörte az oroszlánokat. Zümmögéssel jelezte, hogy elintézi az állatokat, én csak foglalkozzak a vízidomárral. Kardomat támadásra emeltem, s villám sebességgel rohantam felé, vágtam egyet, majd egy rejtett pontról egy tűzgolyóval támadtam. Tudatában voltam annak, hogy ha bekapok egy csapást abból az ostorból, komoly bajban lehetek.
~ Ezek szerint most a gyengébb láncszemmel állok szemben. Ha végeztem, mindenképp meg kell találnunk a mestert... ~ gondoltam, mikor az idomár felé rohantam. ~ Csak bírjam ki a vizet! ~
Vissza az elejére Go down
Kato
Földidomár
Földidomár
Kato


Hozzászólások száma : 11
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 26.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 7:43 pm

Nem telt sok időbe, míg a kilőtt sziklákkal megérkeztem újdonsült társamhoz. A sárkány néhány állatot intézett éppen el, Yuu pedig egy víz idomárral kezdeményezett harcot.
- Siettem, amint tudtam. - mondtam, majd szemügyre vettem a vízidomárt. Az itteni klímához mérten meleg öltözetben volt, barna haja és kesztyű.
- Már rég nem a Víz Törzsénél vagy. Nincs meleged? - kérdeztem gúnyosan, mire megijedt, mert nem látta, hogy közeledem, és egy víz gömböt indított meg felém. Reflexből cselekedtem és egy falat emeltem, majd süllyesztettem vissza.
- Nyugi, én nem akarlak bántani, csak megérteni, hogy miért tetted. - mondtam, mire nem válaszolt, hanem Yuu felé csapott az ostorral. Az utolsó pillanatban emeltem elé falat, és reméltem, hogy nem döbbent meg annyira, hogy ne tudjon védekezni.

most eldöntheted, hogy ahogy leeresztette Kato a falat támadsz, vagy kell némi idő, hogy összeszedd magad a meglepettségtől. A víz idomár minden esetre innentől kezdve kőkemény offenzívát indít ellened, mivel az elemetek ellentétei egymásnak, úgy hiszi könnyen legyőzhet. Mikor látja, hogy nincs esélye kettőtök ellen, Yuu-ra mutat két támadás között.
Kihívlak egy Agni-Kai-ra! - kiált fel, és az ujját rajta hagyja. Nem tudja mire vállalkozott és kivel áll szemben.
Vissza az elejére Go down
Yuu
Tűzidomár
Tűzidomár
Yuu


Hozzászólások száma : 20
Csatlakozás ideje : 2011. Dec. 25.

Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitimePént. Dec. 30, 2011 8:09 pm

Hamarosan Kato meg is érkezett. Az idomár víz gömbbel támadt a férfiúra, aki sikeresen felhúzott egy falat, ezáltal az lepattant róla. Az újdonsült társam látszólag nem akarta bántani az idomár fiút, de ő ehelyett felém csapott az ostorral. Ledöbbentem a felém érkező támadástól, amit végül Kato földfala védett ki. Egy pillanatig még döbbenten álltam, utána összeszedtem magamat. A vízidomár Agni-Kai-ra hívott ki. Meglepődtem, hiszen csak két tűzidomár vívhat ilyen harcot, ami akár halállal is járhat! Megőriztem a hidegvéremet: a kardot beleszúrtam a földbe.
- Elfogadom a kihívást - mormoltam.
Vártam a következményekre és csak védekeztem és reménykedtem, hogy ezt túl fogom élni. Noha ez nem általános Agni-Kai-nak ígérkezett, mégis komolynak vettem a kihívást és méltó ellenfelemnek fogtam fel a fiút.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kyoshi szigete Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kyoshi szigete   Kyoshi szigete I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kyoshi szigete
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Last Airbender :: Játéktér :: A Föld Királysága-
Ugrás: